Kozmetikcký salón
najlepšia starostlivosť o Vaše telo
Vizáž
každá žena je krásna
Kaderníctvo
komplexné kadernícke služy

Permanentný make-up

Permanentný make-up je kozmetická procedúra, ktorá spočíva vo vpravovaní pigmentov pod kožu (asi do hĺbky 0,3-0,6mm) špeciálnym tetovacím prístrojom. Preto je trvanlivosť permanentného make-upu dočasná, a to podľa intenzity použitej farby od 18 mesiacov do 5rokov.

V Salóne VERA ponúkame:
permanentý make-up obočia čiarkovanou metódou 3D
permanentý make-up pier, a to buď iba kontúru alebo aj tieňovanie
, čiže zapustenie farby do pier.
Cieľom permanentného make up-u je vytvorenie prirodzenej harmónie tváre, zdôraznenie očí, obočia alebo pier ,všetko po dôkladnom výbere tvaru, ktorý najviac pristane charakteru tváre a s výberom farby, ktorá  sa čo najviac hodí k podtónu pokožky. Používané pigmenty majú charakteristické chemické vlastnosti , ostávajú v pokožke určitú dobu a postupne blednú a strácajú sa z pokožky.

Najčastejšie úkony permanentného make up-u sú:

  • Zahustenie obočia
  • Korekcia a obnova obočia
  • Kontúra pier
  • Tieňovanie pier

V posledných rokoch si permanentný maku-up získava čoraz väčšiu popularitu a stáva sa jednoduchým a pohodlným riešením pre ženy, ktoré si želajú byť upravené od večera do rána. Pomocou permanentného  make-upu dosiahnenme zvýraznenie určitých čŕt tváre (obočie, očné linky, kontúry pier) a naopak koriguje drobné nedokonalosti a chybičky krásy. Pre dokonalý efekt je dôležité používať  vysoko kvalitné tetovacie pigmenty, ktoré zaručia dlhotrvajúci a prirodzený výsledok. Pred samotným zákrokom je potrebná fáza, kedy sa predkreslí doporučený tvar a farebný odtieň a po schválení záujemkyňou sa pristúpi k samotnému tetovaniu. Celá procedúra sa vykonáva v lokálnej anestézii a trvá približne 30 min. Zákrok je mierne bolestivý, kedže pokožka na tvári je citlivejšia ako na iných častiach tela. Najnáročnejšie na úpravu sú pery, pretože sa pri nich okrem zvýraznenia kontúr robí aj tetovanie, čím možno dosiahnuť aj optické zväčšenie. Takéto pery už potom nevyžadujú rúž, postačí len lesk. Pernamentný make-up je vo všeobecnosti univerzálna metóda, nie je však vhodný pre ženy trpiacich alergiou alebo kožnými ochoreniami. Nemôže sa aplikovať na patologicky zmenené miesta kože ani na materinské znamienka. Rizikom je aj prítomnosť herpesu.

Poprocedúre sa môže vyskytnúť mierny opuch a začervenanie  zhruba na 2 hodiny. Na podporu hojenia sa aplikuje kalciová masť a je potrebné zabrániť namočeniu tetovaných miest vodou počas 5-7 dní, 4-6 týždňov sa neodporúča solárium a sauna. Permanentný maku-up sa môže absolovať aj v letných mesiacoch, najneskôr mesiac pred dovolenkou pri mori. Neodporúča sa 3 dni po tetovaní letieť lietadlom (kvôly herpesu), týždeň nepoužívať riasenku a očné tiene (ak boli tetované linky), maku-up môžete použiť mimo tetovaných miest a rúž až po 10 dňoch (ak boli tetované pery). Po tetovaní očných liniek môžu byť oči opuchnuté 2-3 dni, chladia sa studeným suchými obkladmi.

 

Zvyčajne hojenie trvá asi 6-7 dní. Po tejto dobe sa z tetovaných miest zlúpe vrchná vrstva a cez pigmentovanú časť narastie nová kožička-čím je výsledná farba tetovania svetlejšia a prirodzenejšia. Pigment sa usádza v koži zhruba 3 týždne.

Kontakt

Budova Východoslovenských tlačiarní (1. poschodie)

Letná č.47, 040 01 Košice

 

Radi Vás obslúžime na základe telefonického dohovoru.

Otváracia doba: Podľa objednávok

Objednávky na t.č. 

Kaderníctvo:  0904 299 127

Kozmetika:    0948 303 213

Pedikúra:    0905 250 714